skip to Main Content

Держпраці та Стрийнафтогаз провели розширений семінар-нараду з питань промислової безпеки

29 березня 2018 року. Головне управління Держпраці у Львівській області спільно з фахівцями ТОВ «Стрийнафтогаз» провели семінар-нараду, яка була присвячена питанням дотримання вимог нормативно-правових актів з праці, гігієни праці, охорони праці, промислової безпеки та при проведенні робіт з підвищеної небезпеки, експлуатації газових свердловин та нафтогазового обладнання.
Захід пройшов 29 березня 2018 року безпосередньо на виробничих потужностях підприємства.
Інспектори розповіли учасникам заходу про основні аспекти законодавства з проведення експертизи умов праці. Ознайомили працівників з змінами, що стосується оплати праці.
Також йшлося про основні вимоги безпеки при експлуатації електрообладнання та електроінструменту, використання електрообладнання в вибухопожежонебезпечних зонах.
Фахівці ГУ Держпраці наголосили на безпечному веденні робіт під час експлуатації балонів, посудин та апаратів, що працюють під тиском та вакуумом. Детально розповіли про основні вимоги Технічного регламенту безпеки обладнання, що працює під тиском, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.01.2011 року № 35.
Представники ГУ Держпраці наголосили, що керівництву підприємства слід звернути увагу на недопущення аварій та травматизму під час проведення робіт підвищеної небезпеки. Наведено приклади травмування працівників.
Серед іншого вони поінформували про основні вимоги порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій у відповідності до наказу МОЗ №246 від 21.05.2007 р. та для проведення лабораторних досліджень умов праці на робочих місцях працівників.
Слід зазначити, що експлуатація газових свердловин у порівнянні з нафтовими має свої особливості, які пов’язані з різними фізичними властивостями нафти і газу. Вилучений на поверхню газ повинен відразу ж направлятися споживачеві, оскільки зберігати його в ємностях неможливо. В зв’язку з цим добуток газу повинен бути більше спожитого.
Газові свердловини експлуатують лише фонтанним способом. Конструкція газових свердловин, їх освоєння, обладнання устя та вибою, регулювання дебіту мають багато спільного з нафтовими фонтанними свердловинами. Конструкція газових свердловин залежить від величини пластового тиску, характеристики пласту, наявності або відсутності водоносних горизонтів, від характеристики порід і властивостей газу.
Гирло газових свердловин обладнують фонтанними арматурами. При експлуатації газових свердловин дуже важливе значення має вибір оптимального технологічного режиму роботи газової свердловини.

Довідково
Товариство з обмеженою відповідальністю «Стрийнафтогаз» створено з метою збільшення видобутку нафти і газу в Карпатському нафтогазоносному регіоні України. На сьогоднішній день підприємство здійснює геологічне вивчення в тому числі дослідно промислову розробку Добрівлянської площі на основі спеціального дозволу на користування надрами № 4748 від 12.04.2016 року. Штатна кількість персоналу складає 31 професіонали, які експлуатують 6 свердловин середньодобовою продуктивністю 130 тис.куб.м. Функціонування ТОВ “Стрийнафтогаз” відбувається у тісній взаємодії з державними компаніями НАК «Нафтогаз України» та АТ «Укртрансгаз», які забезпечують зберігання, диспетчеризацію та транспортування природного газу.

This Post Has 0 Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Поставте позначку, якщо ви згодні надати сервісам особистого кабінету свої персональні дані.
Генерація паролю